X
تبلیغات
امروز: جمعه 25 آبان 1397
دسته بندی محصولات
بخش همکاران
بلوک کد اختصاصی

تحول هتل

تحول هتل دسته: فلسفه و منطق
بازدید: 42 بار
فرمت فایل: doc
حجم فایل: 32 کیلوبایت
تعداد صفحات فایل: 8

تحول هتل

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

سیر تحول هتل در جهان

صنعت هتلداری نوین آغاز خود را به كشورهای اروپایی بویژه سوییس مدیون است. این صنعت در ساختمانهای كوچك و محق كه برای گشودن آنها ازكلیدهای چوبین استفاده می‌شد، شكل گرفت و در همین هتلهای كوچك انواع خدمات و سرویسها به مشتریان عرضه می‌گردید. دارندگان هتلها بیشتر طبقه ثروتمند و اشراف بودند.

این مراكز هتل خوانده نمی‌شدند و كلمه Hotel از حدود سالهای 1760 میلادی برای نامیدن این مراكز بكار گرفته شد. این واژه خود از كلمه هاستل (Hostel) مشتق شده است كه در همان سالها و در انگلستان برای نامیدن این مراكز به كار می‌رفت. در آمریكا مكان‌هاییكه به این منظور اختصاص می‌یافت را با واژه Inn مشخص می‌كردند (واژه Inn در زبان انگلیسی به مفهوم كاروانسرا، مسافرخانه، میهمان‌خانه و گاه به معنی منزل به كار برده می‌شود) و همراه با این كلمه در مواردی مشابه از عبارت COFFEE HOUSE استفاده می‌شد.

رشد واقعی و تكامل این صنعت در آمریكا با گشایش سیتی هتل در نیویورك در سال 1794 آغاز شد و این نخستین ساختمانی بود كه به ارائه خدمات مربوط به هتلداری اختصاص می‌یافت. فعالیتهای این مركز به ایجاد انگیزش و رقابت در میان شهرهای دیگر انجامید بطوریكه سرمایه‌داران متعدد به این صنعت روی آوردند و هتلهای چندی تأسیس كردند در این هنگام بود كه بر تعداد هتل‌ها افزوده شد. اما گسترش افسانه‌ای و شگفت‌آور این صنعت به سال‌های قرن بیستم برمی‌گردد.

سال 1930 با رویدادی غم‌انگیز برای این حرفه همراه شد به طوری كه چنان ركور سرد و سنگینی بر آن تحمیل شد كه سرمایه‌داران امید اندكی به بهبود آن داشتند ولی آغاز جنگ جهانی دوم باعث شد كه رونقی سریع و شگفت‌آور در این صنعت بوجود آید. این همای سعادت در تمامی دوران جنگ و تا آغاز دهه 1950 بر بام همه مراكزی كه هتل نامیده می‌شدند در پرواز بود و رشد و شكوفایی آنها ادامه داشت، اما بحث مراكزی به نام «متل‌ها» كه فقط به آمریكای شمالی محدود می‌شد با مقوله مذكور جدا بود.

كارهای جمعی و گسترش سرمایه‌ها به منظور تأسیس هتل‌های زنجیره‌ای در همان سالها شروع شد و این پدیده با عارضه‌ای نیز همراه شد. بدین ترتیب كه دارندگان هتل‌های كوچكتر خود را در مبارزه برای بقا با سرمایه‌داران بزرگ، از بین رفته می‌دیدند. این صنعت در ابعاد و ملیتهای مختلف توسعه می‌یافت و هتل‌های زنجیزه‌ای بین‌المللی می‌توانستند تخصص، تكنولوژی و بازاریابی را به خود اختصاص دهند كه دارندگان هتل‌های كوچك و منفرد از این امتیاز بی‌بهره‌ بودند و راهی نداشتند غیر از آنكه به هتل‌های زنجیره‌ای مانند شرایتوان، هیلتون، هایت، هالید‌ی این، رامادار این و غیره بپیوندند.

رونق و گسترش هتلهای بزرگ روزافزون است به طوری كه نمی‌توان بر آن پایانی متصور شد در این گونه هتلها ارائه خدمات و برآوردن نیاز مشتریان و میهمانان به بهترین وجه صورت می‌گیرد و همواره سعی در این است كه سرویس و خدمات بهتر و كاملتری در اختیار میهمانان قرار گیرد و رضایت آنها بیش از پیش فراهم شود.

گراند هتل

همزان با پیشرفت صنعت در اروپا و بوجود آمدن راه‌آهن و ارتباطات وسیع همچنین توسعه وسایل ارتباطی و بسط و تجارت و بالاخره ظاهر شدن طبقه جدید اجتماعی (بورژوا)، همه و همه علل اصلی بوجود آمدن این فرم جدید هتل گردیدند.

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

خرید

برچسب ها : تحول هتل

نظرات کاربران در مورد این کالا
تا کنون هیچ نظری درباره این کالا ثبت نگردیده است.
ارسال نظر